UMPRUM – Vysoká škola umělecko průmyslováSTUDIJNÍ PLÁNY

Dílenská praktika (spec. dílny) 6

Předmět není vypsán Nerozvrhuje se
Kód Zakončení Kredity Rozsah Semestr
2468 Z 1
Garant předmětu:
Jméno vyučujícího (jména vyučujících):
Anotace:

SKLO

V rámci předmětu probíhá praktická výuka řemeslných sklářských technik. Každý semestr předmětu je věnován jednomu ze široké škály postupů práce se sklem.

Předmět dílenská praktika malírna probíhá v rámci celého studijního semestru. Studenti individuálně docházejí do dílny a v návaznosti na své studijní a semestrální úkoly se prakticky seznamují se sklářskými technologiemi a technikami.

Během kurzu se studenti seznámí s méně používanými technikami povrchového zpracování skla, jako jsou matování, ledování, tisk na sklo a dalšími.

KERAMIKA

Základní blok demonstrací a praktických cvičení na téma keramické materiály a způsoby vytváření. Úvodní přehled o materiálovém, strojním a technologickém vybavení školní keramické dílny a našich realizačních možnostech. Stručný nástin technologií sériové produkce ve výrobních závodech - seznámení prostřednictvím exkurse.

K.O.V. a šperk

Ve spolupráci s vedením dílny, pod jehož dohledem studenti vypracovávají zadané úkoly, si studenti osvojují vědomosti a zručnosti základních šperkařských technik a technologií.

Požadavky:
Osnova přednášek:
Osnova cvičení:
Cíle studia:
Studijní materiály:
Webová stránka předmětu:
Poznámka:
Další informace:
Pro tento předmět se rozvrh nepřipravuje
Předmět je součástí následujících studijních plánů:
Platnost dat k 28. 1. 2023
Aktualizace výše uvedených informací naleznete na adrese http://sp.vsup.cz/cs/predmet2468.html